Ukončení vysílání DVB-T

Ukončení vysílání DVB-T

Rok 2020 bude ve znamení velkých změn zejména ohledně pozemního digitálního vysílání. Dojde totiž k přechodu dosavadního formátu vysíání DVB-T (DVB-T1) na nový formát DVB-T2. Tato změna ovšem vyžaduje, aby byla domácnost na nový standard včas připravena (DVB-T2 / HEVC H.265). Tato změna se netýká domácností, které přijímají signál jen ze satelitu, nebo využívají služby IPTV, či kabelové televize.

Společné televizní antény (zkratka STA) v našich objektech jsou na příjem formátu DVB-T2 připraveny, záleží pouze na domácnostech, jak se s příjmem vypořádají (nákup settopboxu, popř. nové TV podporující DVB-T2 příjem).

V současnosti již DVB-T2 funguje v přechodových sítí, lze tedy bez problémů naladit programy v novém standardu již nyní. Je možné si tedy ověřit, že domácnost je již pro tento druh příjmu připravena. Postupným vypínáním DVB-T bude vzápětí následovat vypnutí přechodových sítí (dočasné řešení) a následně bude v provozu pouze řádné vysílání ve formátu DVB-T2.

V následujícím přehledu se lze dozvědět, jaké multiplexy lze v našich podmínkách přijímat (české multiplexy), ale také kdy bude docházet k postupnému vypínání končícího formátu DVB-T.

 

Přehled DVB-T2

 

Komentáře jsou uzavřeny.